fyshuset logo afyshuset logo a
fyshuset logo a

SCROLLA NER FÖR ALLA VÅRA AKTIVITETER & PASS-SCHEMA

ANLÄGGNINGEN

Öppet årets alla dagar 05-23

Vårat motto:
Tryggt Trevligt & Trivsamt
För alla åldrar & nivåer

För att få en helhetsbild ! 
3000 m2 stor trivsam
lokal med över 300
 träningsredskap

Alla är välkomna


För ytterligare information
Tel:  0705-989816
​​​​​​​
Välkommen duå !
Vi hjälper dig på bästa sätt efter din egna fysiks nivå.
Här tränar vi tillsammans i sann träningsglädje och kamratskap. Träning passande för alla som vill.

STYRKETRÄNA

FX-PASS

fxpass-20170514fxpass-20170514
fxpass 20170514
Fyshusets Extrema fitnesscirkelträning bedrivs i våran egna stora välutrustade open crossbox och multihall i anläggningen med ett stort urval av utrustning, räck, ringar, hopplådor, kettlebells, skivstänger, medi-
cin bollar, häckar, hopprep allt som behövs för att ge kroppen en riktig omgång på de rätta ställena
FX- pass  funktionell cirkelträning i eget 
individuellt tempo, här kan du köra hur hårt eller lugnt du själv vill.
Passen körs i sportklubbens regi.

TYNGDLYFTNING

tyngdlyfttyngdlyft
tyngdlyft
För träning och tävling i 
de Olympiskalyften
Ryck och Stöt med
FRAST by atb metodiken.
Passar alla åldrar och nivåer
​​​Tränare:
Anders T Bergström.
Sara Ghavami
Juhani Mustonen
​​​​​​​Kim Helander 
Martin Björklund

tyngdlyftning med kim fyshuset 2017tyngdlyftning med kim fyshuset 2017
tyngdlyftning med kim fyshuset 2017

PT

Boka din personliga tränare. Skräddarsy din träningen
efter individuella nivå. Uppnå dina egna önskade mål på bästa sätt.

Sara Ghavami               Tel 0739 23 37 01 
Niklas Nygren               Tel 0706 97 18 74
Johannes Sundblad     Tel 0738 497174
Anna Andersson Sandviken
Tel 0730 277924
Carin Gustafsson
 Tel 0706381052  

OPEN CROSSBOX

Mycket välutrustad Box, som är öppen för alla som vill träna med skivstång, ringar, räck, hopplådor, kettle
bells, rep, cirkelträning och intervall. 
Ingen extra kostn.

KLÄTTRING

STYRKELYFT

För träning och tävling i basövningarna, benböj bänkpress & marklyft.
Med bästa tänkbara utrustningen från marknadsledande Eleiko sport. 

FYS-BRYGGAN

fyshusbryggan-20170601fyshusbryggan-20170601
fyshusbryggan 20170601

MOTIONERA

11101410 364947727025710 1123011101410 364947727025710 11230
11101410 364947727025710 11230
WP 20150928 006WP 20150928 006
WP 20150928 006

RUFFIE

Rolig och tuff träning för hela kroppen med Brottning och kampsportsinfluerade
sammarbetsövningar. Rörlighet styrka uthållighet 

​​​​​​​Företagsboka Ruffie-pass Caroline Hammarström
Tel 0739-355687

Lilla FYSHUSET

På underbara och naturnära Högbo Bruk strax utanför Sandviken finns gymet.  Beläget vid sjön före skid & cykelspåren. Litet gym med  
utrustning för enklare gymträning, men fullt dugligt. Hantlar, skivstänger och en mindre maskinpark.
Anna Andersson, gymansv.

MORGONFYS

morgonfys 2017 infomorgonfys 2017 info
morgonfys 2017 info

LUNCHFYS

lunchfyslunchfys
lunchfys

FIGHTHALLEN

fyshuset fighthallfyshuset fighthall
fyshuset fighthall

VING TSUN

ving tsun 1ving tsun 1
ving tsun 1

MINDFULLNESS

Medvetenhet om här & nu med bästa Bo Kåresjö

YOGA

SPINNING

Våra populära spinningpass.
Tempovarierande cykling i grupp.

ARMBRYTNING

INDOOR GOLF

golfrange logo enkelgolfrange logo enkel
golfrange logo enkel
golfrangen brothersgolfrangen brothers
golfrangen brothers

TRAMPOLIN

Vi hoppar trampolin med
Gefle Flyers & Gefle freestyle
Kontakta för gruptpräning
Kids, Ungd, Junior & Vuxna
Samt Svensk elitgrupp.

BÅGSKYTTE

KETTLEBELLS

Välkommen till en kroppslig allroundträning med stålkulornas Konung Niklas Nygren

SALSATION

SANDVIKEN

PASSCHEMA

WP 20160817 18 40 40 Pro kopiaWP 20160817 18 40 40 Pro kopia
WP 20160817 18 40 40 Pro kopia
                                                        Måndag                    Tisdag                    Onsdag                     Torsdag                     Fredag                        Lördag                           Söndag
  Morgonfyspass
05.40- 06.30                             Varje morgon 

Lunchfyspass
11.30-12.00                                                                        JS                                                                                                       JS

FX-pass
18.30- 19.30                                                                       FSK                                                                 FSK
17.00- 18.00                                                                                                                                                                                                                                                                  FSK


Yoga 
09.00- 10.15                                                                                                                                                                                                                          EA
10.30- 11.45                                                                                                                                                                                                                          EA
20.00- 21.15                                    EA

Spinning
16.45- 17.45                                                                                                                                                                                    NN
17.30- 18.30                                   NN
17.30- 19.00                                                                                                          NN
18.30- 19.30                                                                        NN                                                                   NN

Salsation
17.00- 18.00                                   MB                                                                 MB

Kettlebel
17.15- 18.00                                                                       NN                                                                    NN

Tyngdlyftning
17.00- 19.00                                   SG                               PM                            SG                                 PM                              SG
​​​​​​​16.15- 17.15                                   KH                                                                                                         KH

Styrkelyft
17.30- 20.00   Samling för info, träning & tävlingsplanering. Onsdag ojämna veckor med ansvariga  PW SW
​​
                                                        Måndag                    Tisdag                    Onsdag                     Torsdag                     Fredag                        Lördag                           Söndag
  
​​​​​​​Golfrange
08.30-12.00                                                                                                                                                                                                                       GGK
09.00-12.00                                 GGK                              GGK                         GGK                          GGK                           GGK 
18.00-20.00                                                                                                          GGK
17.00-20.00                                 GGK                               GGK                         GGK                                                                                                                                            GGK


05.00- 23.00   Drop in tider, alla är välkomna.

Bågskytte
17.30- 19.00                                                                                                                                            KLB

Ving-tsun Kung-fu
19.00- 21.00                                    DK                                                                DK

Trampolin Gefle Flyers
​​​​​​​10.00-12.00                                                                                                                                                                                                                       Elit
16.30-17.45                                                                                                                                                                                                                                                        Grund/trick
17.00-18.00                                                                        Grund                                                          Trick
18.00-20.00                                                                         Elit                                                                Elit                                                                                                            Elit
20.00-21.30                                                                                                       Vuxengrupp


Trampolin Gefle Freestyle
17.30-19.00                                                                                                            Kids

Armbrytning
19.00- 21.00                                                                                                                                             TS

Fighthallen
11.00- 12.00                                                                                                                                                                                                                                                            Selfdef
12.00- 13.00                                                                                                                                                                                                                                                            Fightfit
18.00- 19.00                                   GRAPP                     GRAPP                   GRAPP                      MMA    
                                           
19.00- 20.00                                                                       STRIKE                  STRIKE                     STRIKE

                                                        Måndag                    Tisdag                    Onsdag                     Torsdag                     Fredag                        Lördag                           Söndag

 Grupp-instruktörer  Personliga tränare och Specialgrens tränare *FRAST by atb metodik* 

SG
Sara Ghavami          0739-233701 
EB
Elvira Bergström

MB
Mikaela Boström
0702-714559
CH
C. Hammarström   
0739-355687
KH
Kim Helander 
0739-950886
NN
Niklas Nygren            0706-971874
PM
Juhani Mustonen    0765-995456
PW
Peter Wallin SL        0723-998084
JS
​​​​​​​JohannesSundblad
0738-497174
SH
Sofia Haglund          0704-421341
JW
Johan Wessén
070-3336066
SW
Sven-Erik Wallin  0701-181109
MF
Mikael Forsgren 
0700-472898
DK
Daniel Knutsson 0706-431177
JB
Johanna Björling
Morgonfys
KLB
Karin Larsson B
0706-72 47 20

TS
Tommy Sjödin
DB
Daniella Björn
Morgonfys
TS
Tobias Sporrong 
​​​​​​​010-471 58 39
EA
Eva Andersson
0768-830363
CL
Claudio Lepori
DV
​​​​​​​Daniel Valström

GB
​​​​​​​GeffreyBirkehorn
SS
​​​​​​​Sofia Stjernlöf
AA
​​​​​​​Anna Andersson
0730-277924